#BaşkaTürlüAfrika

Neler Göreceğiz?

gun3CTKapak

 

Başka Türlü Macera Kurban Bayramı'nda yılın en özel seyahatlerinden birine çıkıyor; tam 5 ülke içeren, iki ülke sınırı arasında nehir safarisi yapacağımız, çelik bir kafes içinde köpek balıklarının arasına dalacağımız, 900 yaşındaki ölü bir bataklıkta eşsiz manzaralara tanıklık edeceğimiz ve dünyanın en sıra dışı doğa harikalarından biri olan Viktorya Şelaleleri'nde yüzeceğimiz benzersiz bir Afrika seyahatine hazır mısınız ? 

 

Elbette bu sıradan bir Afrika seyahati olmayacak, hep söylediğimiz gibi ''başka türlü'' olacak. Afrika denince aklınıza ne geliyorsa bu seyahatin içinde bulacaksınız. Rotamız o kadar dolu ki; Güney Afrika'nın keyif dolu şehri Cape Town'da başlayacak yolculuğumuzda önce penguenlerle, foklarla, Masa Dağı'yla, Ümit Burnu ve tabiki şehrin renkli yaşamı ile randevularımız var. Şehirdeki son günümüzü ise unutamayacağınız bir deneyime; büyük beyaz köpek balıkları arasında yapacağımız kafes dalışına ayırdık.  

 

Güney Afrika'nın ardından direksiyonu kıtanın yeni cazibe merkezlerinden Namibya'ya çevireceğiz. Başkent Windhoek'la başlayacak olan maceramız dünyanın en eski çölü olarak bilinen Namib'de metrelerce uzunluktaki kumulların arasından geçerek ulaşacağımız Deadvlei'da devam edecek. Ölü bir bataklığın içinde tam 900 yıldır ayakta olan akasya ağaçlarını merakla izlerken gözlerimizin gördüğü manzaranın gerçekten de bu dünyaya ait olup olmadığını sorgulayacağız bir süre. Sonrasında yolumuzu Namib Çölü ve Atlantik Okyanusu'na komşuluk eden adrenalin yüklü yolculukların başlangıç noktası Swakopmund'a çevireceğiz. Önce Namib Çölü'nün uçsuz bucaksız tepeleri arasında ATV'lerle dolaşıp, sandboardlarla kayacağız sonra da sıra gelecek hayatınızın en özel anlarından birine; 3000 metreden yapacağımız skydive atlayışına :)

 

Seyahatteki bir sonraki noktamız ise Zambiya ve Zimbabve arasında sınırı da oluşturan Viktorya Şelaleleri olacak. Her iki ülke tarafından da şelaleri gördükten sonra yeniden adrenalin aktivitelerine döneceğiz; ister iki ülkeyi birleştiren Viktorya Şelaleleri Köprüsü'nden bungee atlayışı yapın, ister Zambezi Nehri'nde rafting yapıp şelalelerin altında yüzün, ister dünyaca ünlü Şeytan Havuzu'na girin, isterseniz hepsini yapın.

 

Son durak ise Botsvana; Chobe Ulusal Parkı'nda sıra dışı bir nehir safarisiyle kapatacağız programı. Namibya ve Botsvana arasındaki sınırı oluşturan Chobe Nehri elbette hayvanlar için bir şey ifade etmiyor, onlara her yer sınırsız :) Yolculuğumuz boyunca zürafa, fil ve su aygırı gibi pek çok canlıyı doğal ortamlarında görme şansımız olacak.

 

Özetle Afrika'nın hakkını vermeden geri dönmek yok, detaylar için sizi şöyle alalım. 

 

Başlangıç: İstanbul - Cape Town

 

Yolculuğumuzun ilk durağı tabii ki İstanbul. Havalimanında buluştuktan sonra bizi direkt olarak Güney Afrika'nın renkli şehri Cape Town'a götürecek olan Türk Hava Yolları uçağında yerimizi alacağız. Uzun bir yolculuk bizi bekliyor. Sağlam bir uyku da iyi olur ama uçakta uyuyamam derseniz seyahat öncesinde bazı kitap tavsiyelerimiz olacak :)   

 

1. gün: Cape Town

 

Öğle saatlerinde ulaşacağımız şehirde ilk durağımız elbette otel, çok kısa bir dinlenme molasının ardından kendimizi hemen sokaklara atacağız. Company's Gardens, renkli Bo Kaap mahallesi, Greenmarket Çarşısı ve Waterfront gibi bölgeleri arkamızda bıraktıktan sonra günün son ışıklarıyla vedalalaşmak için dünyanın yeni yedi doğa harikasından biri olarak bilinen Masa Dağı'na çıkacağız. Akşam yemeği sırasında Cape Town'da yaşanır mı yaşanmaz mı karar veririz.

 

2. gün: Cape Yarımadası 

 

gun3CTKapak2

 

Seyahatteki ikinci günümüze erken başlayacağız elbette, zaten hangi Başka Türlü Macera yolculuğunda tembellik yapıldığını gördünüz ki. Oteldeki kahvaltımızın hemen ardından Cape Town'ın güneydoğusundaki Cape Yarımadası'na doğru yola çıkacağız, zira günün programı epey yoğun. Dünyanın en güzel yollarından biri olarak kabul edilen Chapman's Peak üzerinden önce Camps Bay sahiline ulaşacağız, ardından Hout Körfezi'nde yaşayan yüzlerce foku izlemek için kısa bir tekne yolculuğumuz olacak. Ardından coğrafya derslerine selam durmak için Ümit Burnu'na kıracağız direksiyonu, son noktamız ise Boulders sahili olacak. Buralara kadar gelmişken penguenlerle sohbet etmemek olmaz tabi ki.

  

3. gün: Gansbaii, köpek balığı kafes dalışı 

 

gun4CTKapak

 

Kıtaya alıştığımıza göre yavaş yavaş adrenalin dolu aktivitelere de başlayabiliriz demektir, en iyi başlangıç da büyük beyaz köpek balıkları arasına yapacağımız kafes dalışı olacaktır elbette. Şimdiden söyleyelim sadece 1 metreden dünyanın en özel canlılarından biriyle karşılaşacağımız bu deneyim için özel bir dalış sertifikasına ihtiyacınız yok.

 

İyice yükselen adrenalin düzeyimizi kontrol altına almak için üzüm tabanlı içeceklerin iyi geleceğini düşündük bu yüzden Cape Town'a dönmeden önce ülkenin en iyi üzüm bağlarından birinde keyifli bir yemeğimiz ve üzüm tadımımız da olacak :)

 

Akşam saatlerinde Güney Afrika'ya veda ediyoruz ve sıradaki ülkemiz Namibya'ya doğru yola çıkmak için havalimanının yolunu tutuyoruz.

  

4. gün: Windhoek, Solitaire, Sossusvlei

 

Yeni bir gün, yeni bir ülke. Sadece 2 milyonluk nüfusun oldukça geniş bir alanda yaşadığı Namibya doğal güzellikleriyle aklınızı başından alacak. Başkent Windhoek'de kısa bir tur attıktan sonra Naukluft Dağları üzerinden Namib Çölü'ne doğru yola çıkacağız. Solitaire kasabasına ulaştıktan bir süre sonra da çölün tam ortasında yer alan otelimize ulaşacağız. İsteyenler sessizliğin tadını, isteyenlerse havuzun keyfini çıkarabilirler ancak çok geç saate kalmak yok zira ertesi gün erken saatlerde bazı sıra dışı manzaralar bizi bekliyor.

  

5. gün: Deadvlei, Big Daddy, Dune 45

 

gun6NamibyaKapak

 

Şehirlerde yaşamaya alıştığımızdan olsa gerek doğayı bazen anlamak çok zor geliyor pek çoğumuza. Hani bazı anlar vardır ya, böyle bir yer dünyada nasıl var olur diye düşündüğümüz, işte bugün o anlardan bol bol yaşayacağız. Sabah gün doğumuyla beraber metrelerce yükseklikteki kum tepelerinin arasında yol almaya başlayacağız, Doğanın oluşturduğu doğal çizgilere şaşkınlıkla bakarken bazı kum tepelerine de tırmanacağız elbette, en güzel manzara her zaman en yüksekte çünkü.

 

Kumulların sonunda ise Deadvlei'ya ulaşacağız. Kendisi aslında ölü bir bataklık yani bundan yüzyıllar önce kurumuş. Ama öylesine ani ve sert şekilde kurumuş ki üzerinde yaşayan hiç bir canlı sağ kalmamış, bataklığın içinde yer alan akasya ağaçlarının bozulup doğaya karışmasını sağlayacak bakteriler bile. İşte tam da bu yüzden bu akasya ağaçları tam 900 yıldır ayaktalar. Kum tepelerinin arasında ölü bir orman olmuşlar artık. Unutamayacağınız bir manzaraya hazır olun :)

 

Zombi ormana veda ettikten sonraki durağımız Swakopmund olacak. Adrenalin bizi çağırıyor. 

 

  

6. gün: Swakopmund 

 

gun7NamibyaKapak

 

Swakopmund Namibya'nın muhtemelen en keyifli şehri; hem Namib Çölü'nün hem de Atlantik Okyanusu'nun kıyısında yer alan bu şirin sahil kasabası dünyanın adrenalin başkentlerinden biri aynı zamanda. Biz de bu şehrin hakkını vereceğiz elbette; sabah saatlerinde dileyenlerle 3000 metreden skydive atlayışımız olacak. Bu atlayışın en güzel tarafı ise son derece sıra dışı bir manzara eşliğinde olması. Düşünsenize bir tarafta Namib Çölü bir tarafta Atlantik Okyanusu. Unutulmaz bir deneyim için son derece uygun kısacası.

 

Öğleden sonra ise bu kez kendimizi çöle vuracağız, ATV'lerle kum tepeleri arasında oradan oraya dolaşırken bazı kum tepelerinden sandboard da yapacağız. Bu gece otele döndüğümüzde uyumanız epey kısa sürecek :)

 

   

7. gün: Viktorya Şelaleleri'ne yolculuk

 

Bu sabah Swakopmund'dan ayrılarak önce Windhoek'e oradan da Zimbabve'deki Viktorya Şelaleleri Havalimanı'na doğru yolculuğumuz var. Akşam saatlerinde otelimize ulaştıktan hemen sonra da yerel kültüre balıklama dalacağımız oldukça eğlenceli bir akşam yemeği bizi bekliyor. Bakalım farklı lezzetlere ne kadar açıksınız ? :)

 

8. gün: Viktorya Şelaleleri

 

gun9ViktoryaKapak

 

Namibya'dan bahsederken doğayı bazen anlamakta zorlandığımızdan bahsetmiştik, işte bunun bir örneği de Zambezi Nehri ve Viktorya Şelaleleri. Dökülen suların oluşturduğu ses ve buhar kütlesi yüzünden yerlilerin Gürleyen Duman adını  verdiği bu şelalelerde epey deneyim şansımız olacak. Bunlardan bazıları Zambezi Nehri'nde rafting, Viktorya Şelaleleri Köprüsü'nden bungee atlayışı ve şelalelerin meşhur Şeytan Havuzu'nda yüzmek diye ipucu verelim, bizi nelerin beklediğini siz tahmin edersiniz zaten :) 

   

9. gün: Chobe Nehri'nde safari

 

gun10BotswanaKapak

 

Bu sıra dışı seyahatin kapanışını da elbette #BaşkaTürlü yapmak gerekiyor. Yolculuktaki son deneyimimiz için 1 saatlik bir yolculuğun ardından Botsvana-Zimbabve sınırını geçeceğiz ve bu kez Namibya-Botsvana sınırını oluşturan Chobe Nehri'ndeki yolculuğumuz başlayacak. Şimdiden uyaralım; bu yolculuk sırasında epey misafirimiz olabilir, çünkü bu bölgede yaşayan fil, zürafa ve su aygırı gibi pek çok hayvanın sınırları pek umursadıkları söylenemez :)

Safarinin ardından yeniden Zimbabve'ye döneceğiz; sıra dışı bir gala yemeğimiz bizi bekliyor zira.

    

10. gün: Eve dönüş

 

Her güzel şeyin bir sonu var elbette, 5 ülke ve onca deneyimin ardından eve dönme vakti gelip çatacak. Rotamız önce Güney Afrika'nın Johannesburg şehri, oradan da Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul. 

 

Dileyenler tabi ki uyumayı tercih edebilirler ama tavsiyemiz seyahatin her gününü tekrar tekrar hatırlamak olacaktır :)

 

 

Uçuş

İstanbul'dan Türk Hava Yolları ile direkt olarak Güney Afrika'nın renkli kenti Cape Town'a uçacağız ve #BaşkaTürlüAfrika maceramızın başlangıç noktası burası olacak. Dönüşümüz ise Johannesburg'dan yine THY'nin direkt uçuşu ile. 

afrikaUcus 


 

 

Rota

afrikaRota

 

 

Program

afrikaProgram

 

* Programımızın şartlar doğrultusunda değişebileceğini belirtelim. 

 

Konaklama

afrikaKonaklama 

Geziye çift olarak katılma zorunluluğu yok. Tek başına geziye katıldığın takdirde geziye katılan başka bir gezgin ile oda arkadaşı oluyorsun :)

Yemek

afrikaYemekler

 

Vize

afrikaVize

Deneyimler

afrikaDeneyimler1
afrikaDeneyimler2

Ücret

afrikaUcret afrikaOdemePlani

taksit

btm ltd tursab logo

Soruların veya diğer satın alma seçenekleri için bizi arayabilir ya da bize WhatsApp üzerinden yazabilirsin. 

 

Telefon: 0 212 251 9447 

Whatsapp: 0 533 264 3489

 

 

 

Kayıt

Bu geziye katılmak istersen lütfen aşağıdaki formdan bilgilerini gir. Geziye 15 kişi ile gidiyoruz bu yüzden ilk 15 kişi geziyi satın aldıktan sonra maalesef gezi kayıtlarını kapatıyoruz.


btm ltd tursab logo

 

Soruların veya diğer satın alma seçenekleri için bizi arayabilir ya da bize WhatsApp üzerinden yazabilirsin.

Telefon: 0 212 251 9447  

 Whatsapp: 0 533 264 3489

 

 

Hatırlatmalar

afrikaHazirliklar

İptal ve iade

 

İptal ve İadeler konusunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne bağlı bir şekilde hazırlanan Satış Sözleşmesine uymakla yükümlüyüz.

 

Bize yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirsiniz.

 

1. Seyahatin başlamasından en az 30 gün önce yapılan iptal bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödemiş olduğunuz bedeli size 14 gün içerisinde iade ediyoruz.

 

2. Seyahatin başlangıcına 30 günden az kalan iptal taleplerini maalesef kabul edemiyoruz. Böyle bir durumda tur bedelinin tamamını sizden alıyoruz ancak elinizde olmayan sebeplerden (bunlara mücbir sebepler deniliyor) dolayı seyahati iptal etmek durumunda kaldıysanız, yapmış olduğunuz ödemenin iadesi için adınıza yaptırdığımız Güvence Paketi'ne başvurup sigorta aracılığıyla iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Sigorta şirketi başvurunuzu inceleyecek ve size bu konuda geri dönüş yapacaktır.

 

Size göndereceğimiz satış sözleşmesinde bu konular hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.