#BaşkaTürlüGüneyAfrika

Detaylar

DSC 0668 sayfaici

 

Doğa, okyanus, vahşi yaşam, adrenalin, kültür. Bu kelimelerin hepsini birarada bulabileceğiniz bir ülkeye, Afrika'nın en sonuna gitmenin tam vakti. Güney Afrika tüm renkleriyle ve heyecanıyla bizi bekliyor. Yine Başka Türlü Macera farkıyla, yine dolu dolu, yine her şey dahil.

 

Rotamızda neler yok ki; deniz aslanları, penguenler, zebralar, Afrika'nın en güney noktasına ziyaret, köpekbalıklarıyla kafes dalışı, dünyanın 7 doğa harikasından biri olan Masa dağı, denizcilerin korkulu rüyası Ümit Burnu ve tüm ihtişamıyla dünyanın en yüksek bungee köprüsünden, tam 216 metreden atlayış.

 

Başka Türlü Macera sınırlarda gezmeye devam ediyor... 

 

1. gün: Güney Afrika'ya yolculuk

 

Yolculuğumuzun başlangıç noktası tabi ki İstanbul, uzun bir yolculuk bizi bekliyor. Havalimanında buluştuktan sonra bizi Güney Afrika’nın Cape Town şehrine götürecek uçakta yerimizi alacağız. Uzun bir yolculuk olacak, güzel bir kitap ve iyi bir kulaklık bulundurmakta fayda var. Uçuş bilgilerini Rotamız sekmesinde görebilirsiniz. 

 

2. gün: Cape Town

 

IMG 4564 sayfaici

 

Seyahatimize dünyanın en özel şehirlerinden birinden başlıyoruz. Havaalanından bizi bekleyen aracımız yolculuğumuz boyunca bizimle olacak artık. Önce gidip otelimize yerleşeceğiz ama dinlenmeyi kısa tutup hemen şehri dolaşmaya başlayacağız. 

 

Cape Town'un en renkli caddesi olan Long Street'te başlayacak olan yürüyüşümüz, Masa Dağı manzaralı Waterfront limanını ve renkli duvarlarıyla göz alıcı Bo-Kaap'ı geçtikten sonra Signal Hill'de sona erecek.

Akşam yemeği öncesinde Cape Town’daki favori mekanlarımızdan, Daily Telegraph tarafından dünyanın en iyi kahvecisi seçilmiş olan “Truth Coffee Roasting”te günün yorgunluğunu sileceğiz. 

 

Ama asıl eğlence akşam başlayacak çünkü akşam yemeğinde harika bir "Afrika'ya Hoş geldin" partimiz var. Hem Afrika'nın en özel tatlarını tatma şansımız olacak, hem de Afrika'nın dört bir yanında müziklerle dans edeceğiz.

 

 

 

3. gün: Cape Yarımadası

 

DSC 1542 sayfaici

 

Evet, Başka Türlü Macera seyahatlerinde elimizden geldiğince çeşitlilik oluşturmaya çalışıyoruz ama bazı noktalar var ki bize gerek bırakmıyor bile. Ülkedeki ikinci günümüzde sabah erken saatlerdeki kahvaltımızın ardından yönümüzü çevireceğimiz Cape yarımadası da bunlardan biri.

 

Bu yarımadada neler yok ki; öncelikle okyanus kıyısını takip ederek Cape Town'un en güzel plajlarından Camps Bay'e ulaşacağız sonra da Hout Bay'de yüzlerce deniz aslanına merhaba diyeceğiz. Kendileri sık sık limanı ziyaret etse de asıl evleri okyanusun üzerinde küçük bir ada. 15 dakikalık bir tekne yolculuğuyla evlerine misafir olacağız yakışıklı dostlarımızın. Ev ziyaretimiz sonrasında yönümüzü coğrafya derslerinin vazgeçilmezi Ümit Burnuna çevireceğiz ama Ümit Burnuna gitmek için kullanacağımız Chapman's Peak yolunu ayrı bir yere koymak lazım. 

 

Güney Afrika bir yol hikayesiyse bu yol hikayenin en güzel anlarından biri olacak zira. Ümit Burnu'nda ulaştıktan sonra deniz fenerinden Pasifik Okyanusu'nu seyre dalacağız, kim bilir belki Uçan Hollandalıları bile görürüz. 

Günün kapanışını Boulders Sahili'nde Güney Afrika penguenleri ile dans ederek yapacağız. Taaa buralara kadar gelmişiz penguenlerle dans da mı etmeyelim.

 

 

 

4. gün: Önce Masa dağı sonra Hermanus ve Şarap tadımı

 

IMG 0297 sayfaici

 

Cape Town'daki son günümüzde rotamızda bir dünya harikası var. Oteldeki kahvaltımız sonrası dünyanın yedi doğa harikasından biri olarak gösterilen muhteşem Masa Dağı'na gideceğiz önce. Kısa bir teleferik yolculuğu bizi bulutların üstüne çıkaracak. Cape Town'u yukarıdan keyifle izledikten sonra yola yeniden koyulup direksiyonu Hermanus şehrine çevireceğiz. 

 

Ardından üzüm bağlarının içerisinde bir cennet olan Creation Wines’ta şarap tadımı ziyafetimiz var. Günün kapanışını ise okyanusun kıyısında rengarenk bir köy olan Arniston’da yerel deniz ürünlerini tadarak yapacağız.

 

 

 

5. gün: Afrika’nın en uç noktası, Köpek balığı dalışı

 

Güney Afrika rotamızda sırada köpek balığı dalışı var. Korkacak bir şey yok canım. Olay şöyle oluyor, büyük beyaz köpek balıklarının başkenti olarak bilinen Gansbaii limanından bir tekneyle okyanusa açılıyoruz. Teknenin de yan tarafında demirden bir kafes var, durduğumuzda dalış kıyafetlerini giyip içine giriyorsun, seni boynuna kadar suyun altına indiriyorlar, sonra da kafesin önüne köpek balığı geliyor, karşılıklı bakışıyorsunuz. Oldukça duygusal bir ortam yani.

 

Adrenalin dolu bir dalışın ardından Cape Agulhas’a doğru yola koyuluyoruz. Zira pek çokları Afrika'nın en güney noktası olarak Cape Town'u bilse de aslında doğru yer Cape Agulhas'tır ve Atlantik ile Pasifik Okyanusu tam da burada birleşirler.

Günün kapanışını ise Hint okyanusuna uzanan sahillerin tadını çıkararak yapıyor olacağız. 

 

 

 

6. gün: Botlierskop’ta Safari ve Gün batımında katamaran

 

Zürafalar, aslanlar, bufalolar, çitalar ve çok daha fazlası…4,200 hektarlık korunan bir bölge olan Botlierskop’ta safari yaparken gördüklerinize inanamayacaksınız. Safari gezimizin ardından Knysna’nın lokal dükkanlarında alışveriş yapacak ve leziz yemeklerinden tadacağız. 

 

Bu maceralı günün sonunda ise katamaranımız bizi bekliyor. Akşam yemeğimizi gün batımına karşı yerken, hala safaride gördüklerimiz gerçek miydi düşüneceksiniz.

 

  

 

7. gün: Bloukrans'da bungy, kano ve tırmanış

 

Bugün büyük gün! Adrenalin iyidir demiş miydik? Dünyanın en yüksek bungy köprüsü dediysek o kadar da yüksek değil, sadece 216 metre, gözlerini kapatıyorsun, atlıyorsun, korkacak bir şey yok yani. Zaten ne demişler, korku geçicidir, pişmanlık kalıcı.

 

Şaka bir yana bizim tavsiyemiz atlamanız olsa da (çünkü bu ileride torunlarınıza mutlaka anlatacağınız bir şey olacak) isteyenler sadece atlayanları izleyebilir ya da bizimle birlikte köprüye gelip manzaraya da bakabilir.

 

Maceramız bitmiyor, öğleden sonra Tsitsikamma ormanı ve Hint okyanusunun birleştiği yerde Storms River Gorge’de kano ve tırmanış gibi farklı aktivitelerimiz olacak. Yorulmaya hazır olun!

 

 

8. gün: Devekuşu başkenti Oudtshoorn, Cango Mağaraları

 

Günümüz Garden Route’dan Little Karoo’ya dört bir yanında şahane manzaralar göreceğiniz dağ yolculuğu ile başlıyor. Dünyanın devekuşu başkenti olarak bilinen Oudtshoorn’da maceralı bir mağara yolculuğu için doğru adres Cango. 

 

Oldukça ilginç bir deneyim bekliyor bizi burda. Binlerce yıllık sarkıt ve dikitlerle bezeli mağaranın derinliklerinde ilerlerken kendinizi bir film sahnesinin içinde hissedeceksiniz. 

 

9. gün: Şarap bağları ve Eve dönüş 

 

Son günümüzde Route 62 olarak da bilinen Güney Afrika’nın en uzun şarap bağlarını takip ederek Cape Town’a dönüyoruz.

Adrenalin dolu seyahatimizin son gününe başarıyla gelenler eve dönmeye de hak kazanmış olacaklar, rota Cape Town Uluslararası Havalimanı, sonra da İstanbul.

Uçuşlar

guneyAfrikaOcak2020Ucus

Rotamız

rota2

Program

program

Konaklama

 

otel

Yemek

yemek

Ücret

ucretodemetaksit

 

Vize

vize

Hatırlatmalar

hatirlatma ocak 
 

Deneyimler

deneyimler

Kaydol

 
Seyahate kayıt olmak için lütfen aşağıdaki formu doldurun. 

İptal ve iade

 
İptal ve İadeler konusunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne bağlı bir şekilde hazırlanan Satış Sözleşmesine uymakla yükümlüyüz.
 

Bize yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirsiniz.

 

1. Seyahatin başlamasından en az 30 gün önce yapılan iptal bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödemiş olduğunuz bedeli size 14 gün içerisinde iade ediyoruz.

 

2. Seyahatin başlangıcına 30 günden az kalan iptal taleplerini maalesef kabul edemiyoruz. Böyle bir durumda tur bedelinin tamamını sizden alıyoruz ancak elinizde olmayan sebeplerden (bunlara mücbir sebepler deniliyor) dolayı seyahati iptal etmek durumunda kaldıysanız, yapmış olduğunuz ödemenin iadesi için adınıza yaptırdığımız Güvence Paketi'ne başvurup sigorta aracılığıyla iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Sigorta şirketi başvurunuzu inceleyecek ve size bu konuda geri dönüş yapacaktır.

 

Size göndereceğimiz satış sözleşmesinde bu konular hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.