#BaşkaTürlüİtalya

Detaylar

anaKapak11
Bu yıl 29 Ekim tatilinin Salı gününe gelmesiyle haftasonunu rahatça uzatıp bilinenden çok farklı bir İtalya programı hazırladık.

1. gün: İstanbul'dan Napoli'ye uçuş - Napoli - Pompei - Sorrento

İstanbul'dan erken saatlerde kalkacak Türk Hava Yolları uçağımız yaklaşık 2,5 saatlik bir uçuş sonrası İtalya'nın en büyük 3. şehri olan Napoli'ye inecek. Araçlarımız bizi havalimanında karşılayacak ve Napoli şehir merkezine doğru hareket edeceğiz.

 

Ülkenin en karakteristik şehirlerinden biri Napoli. Dar sokaklarındaki büyük katedrallerinden tutun da sahildeki renkli yaşamına kadar oldukça eğlenceli aynı zamanda. Biz de şehrin tadını çıkaracağız elbette. Karnımız acıktığında ise soluğu kimilerine göre ülkenin en iyi pizzacısı olan De Michele'de alacağız. Bazılarımız burayı ''Ye, Dua et, Sev'' filminde Julia Roberts'ın pizza yediği yer olarak da biliyor. Yemek sonrası kahvelerimizi içinde dünyaca ünlü futbolcu Maradona'ya adanan bir şapelin olduğu cafe de içeceğiz, tabi ki İtalyan usulü. Sonrasında rotayı Vezüv Yanardağı'nın gazabına uğrayan ve günümüzde dünyanın en önemli antik kentlerden biri haline gelen Pompei'ye çevireceğiz.

 

Günün son durağı ise geceyi de geçireceğimiz Sorrento şehri. Amalfi kıyılarının giriş noktası ve İtalya'nın limon başkenti olarak bilinen şehirde keyifli bir akşam yemeği bizi bekliyor. 

 

 

2. gün: Sorrento - Positano - Amalfi - Ravello

anaKapak22

 

Bugün rotamızda İtalya'nın incisi Amalfi kıyılarındaki köyler var. İlk durak Sorrento ile başlayacak yolculuğumuz sırasıyla Positano, Amalfi ve Ravello ile devam edecek. Bol kıvrımlı yollarda her bir viraj sonrası oldukça güzel manzaralar ile başbaşa kalacağız.

 

Öğle yemeğimiz Positano'nun sırtlarında yerel alan küçük, yerel bir restoranda olacak. Özellikle el yapımı limoncellolarına ve tatlılarına bayılacaksınız. Akşam saatlerinde ise Roma'nın yolunu tutacağız. Uyumadan önce günün kapanışını yine çok özel bir restoranda yapıyoruz.

 


3. gün: Roma - Vespa & Yemek Turu

anaKapak33

Bugün deneyimlerle dolu bir gün bekliyor bizi. Başkent Roma'nın tarih kokan sokaklarını 10 tane Vespa üzerinde gezmeye ne dersiniz ? Kolezyum'dan meydanlara, İspanyol Merdivenleri'nden Aşk Çeşmesi'ne kadar pek çok durağa bir de özel kahve ve tiramisu noktaları eklediğimizi hatırlatalım :)

 

Öğleden sonra ise bu kez bambaşka bir deneyim bekliyor bizi. Artık bir Başka Türlü Macera klasiği haline gelen yemek turunu bu kez Roma sokaklarında yapacağız. Şehrin ve İtalya'nın en büyük çarşısında ülkenin dört bir yanından yerel ürünlerin tadımı ile başlayacak turumuz Papa'nın en sevdiği dondurmacıdan tutun da, şehrin pek çok restoranına ürün sağlayan ve bize özel giriş izniyle konuk olacağımız makarna atölyesine dek sürecek. 

 

 

4. gün: Roma

anaKapak44
Seyahatin son gününü biraz turist olmaya ayırdık. Buraya kadar gelmişken Vatikan'ı ve dünyaca ünlü Sistine Şapeli'ni görmeden eve dönmek olmaz elbette. Benzer şekilde Kolezyum ve Pantheon da rotamızda olacak, sonrasında önce güzel bir öğle yemeği ardından da doğruca havalimanına.

 

btm ltd tursab logo

Uçuşlar

italyaUcus

Rotamız

italyaRota2

Program

italya2019KasimProgram

Konaklama

italya2019KasimKonaklama

Yemek

italyaKasim2019Yemek

 
 

Ücret

italyaKasim2019Ucret
italyaKasim2019OdemePlani 
taksit
btm ltd tursab logo

Vize

italyaKasim2019Vize

Deneyimler

italyaKasim2019Deneyimler

Hatırlatmalar

hatirlatmalar default

Kaydol

Bu geziye katılmak istersen lütfen aşağıdaki formdan bilgilerini gir. Geziye 15 kişi ile gidiyoruz bu yüzden ilk 15 kişi geziyi satın aldıktan sonra maalesef gezi kayıtlarını kapatıyoruz. 
 
  
btm ltd tursab logo
 

İptal ve iade

İptal ve İadeler konusunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne bağlı bir şekilde hazırlanan Satış Sözleşmesine uymakla yükümlüyüz.
 

Bize yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirsiniz.

 

1. Seyahatin başlamasından en az 30 gün önce yapılan iptal bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödemiş olduğunuz bedeli size 14 gün içerisinde iade ediyoruz.

 

2. Seyahatin başlangıcına 30 günden az kalan iptal taleplerini maalesef kabul edemiyoruz. Böyle bir durumda tur bedelinin tamamını sizden alıyoruz ancak elinizde olmayan sebeplerden (bunlara mücbir sebepler deniliyor) dolayı seyahati iptal etmek durumunda kaldıysanız, yapmış olduğunuz ödemenin iadesi için adınıza yaptırdığımız Güvence Paketi'ne başvurup sigorta aracılığıyla iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Sigorta şirketi başvurunuzu inceleyecek ve size bu konuda geri dönüş yapacaktır.

 

Size göndereceğimiz satış sözleşmesinde bu konular hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.