#BaşkaTürlüJaponya

Detaylar

1600xfushimi

 

Türkiye'nin en sıra dışı Japonya programı #BaşkaTürlüJaponya eşine rastlayamayacağınız deneyimler ile tekrar yola çıkıyor. Japonya'yı gerçek anlamda deneyimlemek için bu seyahati kişiye özel hazırladık ve kontenjanı 3 kişi ile sınırladık! Peki bu seyahati özel yapan hangi deneyimler var?

 

Üst üste 3 kez Japonya karate ulusal şampiyonu olmuş bir sensei'den karatenin temellerini uygulayarak öğreneceğimiz gibi Sumo güreşçilerini sabah antrenmanlarında ziyaret edip onlara hiç olamayacağımız kadar yakın olacağız. Japon teknolojilerinin son örneklerini SEGA'nın geliştirdiği VR, sanal gerçeklik oyunu ile deneyimleyip simülasyon teorisine giriş yapacağız. Tokyo'nun ışıklı caddelerinde rengarenk karting araçlarıyla sürüş keyfi yaparken kurşun trenler ile hız sınırlarını zorlayacağız. Efsane "Kill Bill" filmine sahne olmuş otantik bir izakaya restoranında yediğimiz geleneksel yemekler ile ünlü lezzet noktalarında yediğimiz suşi ve dünyaca ünlü Kobe biftekleri yarışacak. Tokyo'nun meşhur sokak lezzetlerini de tadacağımız bir akşamı da unutmadık. Gündüz sake ve şocuyu tanımak için bir müzede hem bilgi alıp hem de tadım yaparken akşam Golden Gai bölgesindeki küçük geleneksel barlarda bu tecrübemizi konuşturacağız. Ayrıca seyahat öncesi Galata'daki merkezimizde aldığımız basit Japonca eğitimini Japonlar ile sosyalleşmek için kullanmanın tam fırsatı. Sonrasındaki karaoke partisi için şarkınızı şimdiden seçin. Kimono giyip yeşil çay içmenin inceliklerini bir tapınağın rahibinden öğrenebileceğimiz bir çay seremonisi ile kültürün derinliklerine inmeye devam edeceğiz. Japon bahçelerini ve birbirinden etkileyici tapınakları gezerken mest olmaya hazır olun. Geyşa kültürüne yakından tanıklık edebileceğiniz bir Maiko dans gösterisi gezinin en güzel deneyimlerinden. Konaklama da bizim için bir deneyim. Dünyanın en küçük otel odaları olan kapsül otelde bir gece geçireceğimiz gibi Japonya'nın en meşhur dağı olan Fuji'yi izlerken bir taraftan kaplıca havuzunda keyif yapabileceğimiz kaplıcalı geleneksel otel odalarında da konaklayacağız. Kısacası #BaşkaTürlü bir Japonya seyahati yaşayacağız. Seyahatin detayları için okumaya devam edelim.

 

Seyahat Öncesi: Başka Türlü Macera seyahat merkezinde buluşma

 

Biliyorsunuz #BaşkaTürlüMacera seyahatleri her zaman Galata'daki seyahat merkezinde başlar. #BaşkaTürlüJaponya öncesi seyahat merkezinde buluşup hem tanışacağız hem de sorularınıza yanıt vereceğiz. Ama daha da önemlisi bu buluşmada küçük bir Japonca dersimiz de var. Japonya'dayken az da olsa Japonlar ile kendi dillerinde iletişim kurmanın ne kadar önemli ve eğlenceli olduğuna şahit olacaksınız.

 

1. gün: İstanbul

 

Yolculuğumuzun ilk durağı tabii ki İstanbul. Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece İstanbul yeni havalimanında buluştuktan sonra bizi Tokyo'ya götürecek Türk Hava Yolları uçağında yerimizi alacağız. Uzun bir yolculuk bizi bekliyor. Sağlam bir uyku da iyi olur ama uçakta uyuyamam derseniz önerimiz her zamanki gibi güzel bir kitap ya da film. Tavsiyemiz Hayao Miyazaki'nin en önemli animasyon filmlerinden "Spirited Away" ya da Arthur Golden'ın ünlü eseri "Bir Geyşanın Anıları" kitabı.

 

2. gün: Tokyo

 

Japonya ile Türkiye arasında 6 saatlik bir zaman farkı bulunuyor. Bu yüzden Tokyo'ya Cumartesi gecesi saat 19:10'da ineceğiz. Pasaport işlemleri sonrası havalimanında özel aracımız bizi karşılayacak ve buradan otelimize hareket edeceğiz. Uzun bir yolculuk yaptığımız için dinlenmek iyi fikir. Ertesi sabah deneyimlerle dolu Japonya seyahatimiz başlayacak. Yok efendim "jetlag" olurum beni uyku tutmaz diyorsanız otelimizin bulunduğu bölgenin restoran ve barlarıyla meşhur olduğunu söyleyelim.

 

3. gün: Tokyo: Sumo Antrenmanı, Sanal Gerçeklik Oyunu, Kobe Bifteği, Omotesando, Harajuku, Shibuya, Şehirde Mario Kart

 

1280xsumo

 

Günün erken saatlerinde harika bir deneyim ile başlıyoruz gezimize. Japon kültürünün önemli taşlarından biri sumo güreşine yakından tanıklık edeceğiz. Dikkatinizi çekiyoruz, bu bilet alıp izleyebileceğiniz bir sumo güreşi müsabakası değil. Özel izin alarak sumocuların her gün yaptığı sabah antrenmanına katılacağız ve onları çok yakından izleyeceğiz. Hatta birlikte fotoğraf çekilme şansımız bile olacak.

 

Japonya bir deneyimler ülkesi ve Japonya denilince aklımıza gelen şeylerden birisi de teknoloji. Son zamanların en heyecan verici teknolojik gelişmelerinden birisi Japonya'nın bu konuda çok iyi olduğu Sanal Gerçeklik yani VR. Akihabara semtine hareket edip burada SEGA firmasının geliştirdiği bir sanal gerçeklik oyunu odasına gireceğiz. Oyun sonrası kendinizi sanallık ile gerçekliğin aslında birbirine ne kadar yakın olduğu konusunda sorgulayabilirsiniz.

 

Sanal dünyada dolaşmak epey acıktırıyor insanı. Öğle yemeği için özel bir randevumuz var. Japonya wagyu denilen özel sığır etleri ile meşhur. Bu sığırlardan en meşhuru Kobe olmasına rağmen Japonya'da Kobe eti gibi daha birçok et çeşiti de bulunuyor. Bu öğle yemeğimizde Kobe bölgesinden örneklerin ustaca sunulduğu bir restoranda Kobe bifteği ile tanışacağız. Yemeğin yanında tavsiyemiz pirinç içkisi olan sake.

 

Midelerimiz festival havası yaşarken Japonya'nın en havalı caddesine doğru yola çıkacağız. Omotesando adındaki bu ışıltılı cadde ülkenin ve dünyanın önde gelen markalarının vitrinlerine ev sahipliği yapıyor. Aklınıza gelebilecek en pahalı markaları burada görmek mümkün. Ağaçlarla kaplı bu geniş bulvarı yürüyüp Harajuku isimli bambaşka bir dünyaya çevireceğiz yönümüzü. Bu semtin en meşhur sokağı olan Takeshita sokağı Japon gençlik modasının kalbi olarak biliniyor, öyle ki başka bir yerde göremeyeceğiniz sıra dışı tarzda kıyafetler ve aksesuarlarlar ile bu modayı takip eden gençler son derece ilgi çekici. Bu sıra dışılık benzer şekilde burada satılan sokak yemeklerine de yansımış durumda.

 

Harajuku semtinden geçtikten sonra Starbucks'ta bir kahveyi de es geçmeyelim. Japonya'ya geldik ne işimiz var Starbucks'ta demeden biz açıklayalım. Öyle sıradan bir kahve molası değil bu, dünyanın en kalabalık meydanına karşı içilen bir kahve. Japonya'nın ikonik Shibuya meydanı dünyanın en kalabalık yaya geçidine ev sahipliği yapıyor. Etrafta Japonca yazılı neon tabelalar ve insan kalabalığı size "Ah evet, Japonya'dayım" dedirtecek cinsten. Meydanı en iyi gören nokta olan Shibuya Starbucks'ta kahvelerimizi aldıktan sonra yaya geçidinde ışıkların yeşile dönmesini bekleyebiliriz.

 

Kahvelerimizi içerken hava yavaştan kararmaya, şehrin ışıkları belirgin olmaya başladığında sıradaki süper deneyim vakti gelmiş demektir. Çocukken çok severek oynadığımız konsol oyunu Mario'yu hatırlarsınız. Şimdi Mario oynamak yerine Mario olup Tokyo'nun en işlek caddelerinde karting arabaları kullanarak fink atacağız. En sevdiğin süper kahramanın kıyafetini seçip direksiyonun başına geçme ve Tokyo caddelerinde bir animasyon filminin içine girme vakti. Bir saat sürecek bu müthiş deneyim sırasında Japonların şaşkın bakışları arasında Shibuya, Harajuku ve Omotesando gibi işlek bölgelerin caddelerinden geçeceğiz.

 

4. gün: Tokyo: Karate Dersi, Lezzet Yürüyüşü, Sake Müzesi, Kill Bill Restoranı, Golden Gai

 

1280xkarate

 

Güne özel bir deneyimle başlayacağız. Japonya'da üst üste 3 kez karate şampiyonu olmuş sensei bize özel 1 saat süren bir karate eğitimi vermek için bekliyor. Elbette öncesinde beyaz karate kıyafetlerimizi giyeceğiz. Karate nedir, ne için yapılır ve temel vuruşları nelerdir hepsini ustamızdan uygulamalı olarak öğreneceğiz.

 

Artık uzak doğu dövüş sanatlarının göz bebeği karate hakkında bilgilendiğimize göre öğle yemeğimizi farklı bir deneyime dönüştürelim istedik ve Japon sokak lezzetlerini tadarak yürüyelim istedik. Tokyo "food on foot" deneyimi ile Japon yemek kültürünün derinlerine ineceğiz.

 

Hangi yemek daha güzeldi tartışmaları sürerken farklı bir alanda kültürlenmek için rotayı bir bilgi merkezine çeviriyoruz. Biliyorsunuz "sake" Japonya'nın en meşhur içeceği. Japonya Sake ve Şocu Bilgi Merkezi aslında sake ve şocu hakkında bilgilendirme yapan bir müze ama aynı zamanda tadım da yapabiliyorsunuz. Hem sake yapımı hakkında bilgi alma hem de Japonya'nın farklı bölgelerinden getirilen sakeleri tatma vakti.

 

Akşam yemeğimiz için özel bir restorana davetliyiz. Kill Bill filmini izlemediyseniz Japonya turu öncesi mutlaka izleyin. Çünkü bu akşam yemeğinde gideceğimiz restoran Kill Bill filmindeki bir dövüş sahnesinin geçtiği yer. Quentin Tarantino filmlerinde her zaman özel mekanları tercih eder. İzakaya formatındaki bu restoranının hem tasarımına hem de yemeklerine bayılacaksınız.

 

Yemek sonrası otelimize dönüyoruz ancak Golden Gai aktarmamız var. Golden Gai Shinjuku'da yer alan bir bölge ve burada onlarca geleneksel küçük Japon barı bulunuyor. Ortalama 10 kişinin sığabildiği bu barlarda içeceklerinizi çoğunlukla ayakta alıyorsunuz. Japonlar iş çıkışı bu tür mekanlarda 1-2 kadeh içmeyi ve sosyalleşmeyi seviyorlar. Bu sayede bir taraftan geleneksel Japon içeceklerini tanıyıp bir taraftan Japonlarla sohbet etme imkanı bulacağız, artık Japoncanızı konuşturma vakti!

 

5. gün: Fuji Dağı, Kawaguchi Gölü, Fuji Manzaralı Kaplıca

 

1600xfuji

 

Bu sabah artık Tokyo'dan ayrılıp Japonya'nın en saygın ve kutsal dağı Fuji'ye hareket ediyoruz. Evet Japonya'da dağa bile saygı duyuluyor. Fuji dağı 3776 metre yüksekliğinde aktif bir yanardağ. Zirveye yakın kısımları genellikle karla kaplı oluyor bu yüzden geçmişten beri Fuji resmedilirken üst kısımları beyaz bir dağ olarak çizilmiş ve Japonya'nın ikonik bir dağı olmuş.

 

Fuji bölgesine geldiğimizde dağın eteklerinde bulunan Kawaguchi gölünde hem tekne gezisi yapıp hem de Fuji manzarasını izleyeceğiz. Fuji aktif bir yanardağ demiştik o yüzden dağın çevresinde çok fazla kaplıca bulunuyor. Bu kaplıcalara Japonca'da "onsen" deniliyor. Tekne gezisi sonrası otelimize yerleşeceğiz. Otelimiz hem onsen özellikli hem de göl manzaralı odalara sahip çok keyifli bir otel. Bizler için çok alışık olmadığımız bir detaydan da bahsetmemiz gerekiyor. Kaplıcalar kadın ve erkek şeklinde ayrılıyor ve çıplak girme zorunluluğu var. Evet yüzme kıyafeti ya da peştemal ile kaplıca havuzuna girmek yasak. Eğer bu konuda utangaç iseniz odanızdaki küvette kaplıca keyfi yaşayabilirsiniz.

 

6. gün: Kyoto: Kiyomizudera Tapınağı, San-nen Zaka, Yasaka Tapınağı, Kaitenzuşi

 

Onsende hem keyifli vakit geçirmiş hem de cildimizi güzelleştirmiş şekilde Fuji'den ayrlılıp dünyanın en güzel şehirlerinden birine, Kyoto'ya hareket ediyoruz. Bu şehir neden dünyanın güzide şehirlerinden biri, bunu Kyoto'da geçireceğimiz 3 günün sonunda anlamış olacağız. Şehirde 17 tane UNESCO dünya mirası listesinden eser olduğunu söylersek biraz ipucu vermiş oluruz. Türkiye'nin tamamında bu listeden 16 adet eser var.

 

Kyoto aynı zamanda Japonya'nın eski başkenti. Yüzlerce tapınak, geleneksel restoranlar, evler, geyşalar ve yemyeşil doğası ile hayran kalma garantili bir şehir. Şimdi Kyoto'da neler yapacağız, detaylara geçelim.

 

Kyoto'da otelimize yerleştikten sonra şehri keşfe Kiyomizu-dera tapınağından başlıyoruz. Bu Budist tapınak 1200 yıllık tamamı ahşaptan yapılmış dev bir yapı. Ormanın içine inşa edilmiş ve ismi temiz su anlamına geliyor. Tapınağa çıkan yol üzerinde geleneksel Japon mimarisiyle yapılmış birçok ev bulunuyor. Bu yüzden tapınak sonrası san-nen ve ni-nen zaka olarak bilinen Kyoto'nun eski mahallesine zamanda yolculuk hissi uyandıracak bir yürüyüş bizi bekliyor. Eski ahşap evlerin arasından Kyoto'nun yeni şehir merkezine doğru yürürken önümüze çıkan Yasaka şinto tapınağı eski mahalle ile yeni şehrin merkezi Gion arasında bir kapı gibi. İşte Japonya'yı ilginç yapan detaylardan biri de bu aslında, geleneksellikle modernliğin buluşma noktası. Modern Japonya'ya bu noktadan giriş yapıp Gion caddelerinde yürüyüş yaptıktan sonra akşam yemeği için ilginç bir suşi restoranına konuk olacağız. Bu restoranda tabak üzerinde suşiler taşıyıcı bir bant üzerinde sürekli dönüyor ve istediğiniz tipteki suşiyi önünüze alıp yiyebiliyorsunuz. Bu tarz suşi restoranlarına kaiten-zuşi deniliyor. Burası güzel bir suşi restoranı ve rezervasyon almadığı için kısa bir süre kuyrukta beklememiz gerekebilir.

 

Bu günkü konaklamamız için özel bir deneyim seçtik. Biliyorsunuz Japonya'da kapsül oteller bulunuyor. Bu otellerde odalar yalnızca 1 kişinin sığabileceği büyüklükte bir kabin şeklinde tasarlanıyor. Kyoto'daki ilk geceyi geçireceğimiz bu kapsül otelin odaları bir uçak kabini şeklinde tasarlanmış eğlenceli bir konaklama yeri. Başka Türlü Macera ile sıradan bir kapsül otelde konaklamayı beklemiyordunuz herhalde?

 

7. gün: Kyoto: Kinkaku-ji Tapınağı, Ryoan-ji Tapınağı, Arashiyama Bambu Ormanı

 

1600xkinkakuji

 

Kyoto kuşkusuz Japonya'daki en özel şehir. Yüzlercesi bulunan tapınakların bahçesinde yürümek adeta bir filmin içine girmek, bir açık hava müzesinde dolaşmak gibi. Nereye baksanız bir bahçe veya tapınak görürsünüz, bu yüzden yalnızca Japonya'nın değil dünyanın en özel şehirlerinden biri.

 

Güne altın tapınak Kinkaku-ji ile başlıyoruz. Tapınağın akçaağaçlarıyla süslü bahçesine giriş yaptıktan sonra ana bahçeye girdiğimizde altın rengiyle Kinkaku-ji gözlerimizi alacak. Bu Budist tapınağın altın gibi görünen tüm kısımları gerçekten de altın. Üzerinde 20 kg kadar altın bulunuyor. Oradayken içinizden hesap yapıp vaktinizi harcamayın diye buraya yazıyoruz. Yaklaşık değeri sekiz milyon Amerikan Doları. Kinkaku-ji den çıktıktan sonra Ryoan-ji adında Zen Budizmine ait bir tapınak var rotamızda. Aslında Zen budizmi Taoizm'den etkilenmiş Çin Budizminin bir dalı. Tapınağın en özel bölümü sadeliğiyle hayran bırakan zen bahçesi. Bahçede bulunan 15 adet taşa hangi açıdan bakarsanız bakın 15'ini birden görmeniz imkansız. Verilmek istenen mesajı orada tartışabiliriz ancak derinlemesine düşünmek isteyen arkadaşları keşiş olmak üzere tapınakta bırakabiliriz.

 

Zen tapınağından çıkıp mahalle arasında ilerleyip evlerin arasında çok yerel bir restorana konuk olacağız. Her noktasında fazlaca turist olan Kyoto'da gerçek bir lezzet deneyimi olması için bu restoranı özenle seçtik. Bir yaşlı amca ve teyzemizin evinin altında işlettiği bu yerel restoranda Japon ev yemeklerinden örneklerle öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yemek sonrası hemen yakınımızdaki küçük bir tren istasyonundan yine ilginç bir yere hareket ediyoruz. Bambu ormanı!

 

Trenle Arashiyama bölgesine geldikten sonra 5 dakikalık bir yürüyüş sonrası kendimizi aşırı fotojenik bir bölgede bulacağız. Artık bambu ormanının içindeyiz. Ağaçlarının arasından süzülen güneş güçlükle yolu aydınlatırken bambuların birbirine vurarak çıkardığı seslerin eşliğinde ormanın sonuna kadar yürüyüp pek artistik fotoğraflar çekebiliriz. Yorgunluğumuzu Katsura nehrinin kıyısında içecekler eşliğinde atmayı da ihmal etmeyeceğiz. Gün batımında şehir merkezine hareket edip akşam yemeğimiz sonrası dinlenmek için kapsül otelimizden ayrılıp normal otelimize geçeceğiz. Geceleme yine Kyoto'da.

 

8. gün: Kyoto: Fushimi Inari Tapınağı, Kimono ile Çay Seremonisi, Geyşa Dansı

 

Hazır olun bugün yine çok ilginç deneyimler yaşıyoruz. Japonya'da en çok ziyaret edilen nokta Fushimi Inari tapınağı ile başlıyoruz güne. Tabi boşuna böyle bir ünvana sahip değil. Dağın eteklerinde başlayıp zirvesine kadar devam eden torii kapılarının kilometrelerce uzandığı bir Şinto tapınağındayız. Görünce nasıl, niçin gibi 5N1K soruları sorabilirsiniz kendinize. Normalde Şinto tapınaklarında bu kapılardan birkaç tane bulunuyor ancak bu tapınakta binlercesi var ve hepsi arka arkaya dizildiği için uzun bir koridor oluşturuyor. Bu tapınağı gördükten sonra "Japonya süpermiş ya" gibi cümleler kurup zirvedeyken bırakmak isteyebilirsiniz ama hayır, Japonya bitmedi henüz. Birkaç saatimizi burada geçirdikten sonra şehir merkezine dönüp çay içmeye gidiyoruz.

 

Ama bu çay bildiğimiz çay değil Japon yeşil çayının bir çeşiti olan "matcha". Matcha içmek öyle sıradan bir iş değil Japonlar için. Bir seremoni eşliğinde sunulup içiliyor bu geleneğe de çay seremonisi deniliyor. Çayı hazırlamak, sunmak ve içmek sıkı kurallara tabi. Kyoto'nun gizli saklı bir köşesinde harika bir bahçeye sahip bir tapınak içerisinde çay seremonisine katılacağız.Tapınağın rahibi bize kendi elleriyle hazırlyacağı çayı kurallarını da uygulayarak içeceğiz. Bu seremoni öncesi daha da havaya girmek için kimonolarımızı giymemiz gerekiyor. Ama şimdiden uyaralım kimono giymenin de bazı kuralları var. Kurallar ülkesine hoşgeldiniz.

 

Çay seremonisi sonrası akşam saatlerinde özel bir gösteri, geyşa dansı var. Geyşalar geçmişten gelen bir gelenek ile müzik aleti çalıp dans eden ve misafirlerini eğlendiren sanatçılar. Gion bölgesinde katılacağımız bu geyşa dans gösterisi sonrası hem geyşalar hem de Japon gösteri sanatları hakkında bir fikrimiz oluşacak. Sonrasında Japonya'ya veda etmek için yine Tokyo'ya döneceğiz.

 

9. gün: Filozofun Yolu, İstanbul'a Dönüş

 

Bu sabah filozofun yolu isimli bir patikayı yürüyeceğiz. Bir dereyi takip eden dar bir yol, yol üzerinde onlarca tapınak ve bahçe bulunuyor. Buradaki tapınaklardan en özeli Ginkaku-ji ile başlayıp Eikando bahçesi ile parkuru sonlandıracağız. Akşam saatlerinde kurşun trenle Tokyo'ya hareket edip İstanbul'a hareket edecek olan uçakta yerimizi alıp ve akşam saatlerinde İstanbul'a inmiş olacağız. 

 

btm ltd tursab logo

Uçuş

 
 
japonya ucus

Rota

 

İstanbul'dan Türk Hava Yolları ile Japonya'nın başkenti Tokyo şehrine uçacağız ve #BaşkaTürlüJaponya maceramızın başlangıç noktası burası olacak. Dönüş uçuşumuz yine Tokyo'dan. Tokyo ile Fuji dağı arasındaki ulaşımı özel aracımızla yaparken Fuji ve Kyoto arasındaki ulaşımı Şinkansen adı verilen hızlı tren ile sağlayacağız. Japonya içindeki rotamız aşağıdaki gibi olacak. 

 

rota
 


 

 

Program

 

Seyahatten 1 hafta önce 3 Ağustos Cumartesi günü İstanbul Galata'da Başka Türlü Macera seyahat merkezinde tanışmak için toplanacağız. Bu toplantıda kısa bir Japonca dersimiz de olacak. 

program

* Programımızın şartlar doğrultusunda değişebileceğini belirtelim. 

 

Konaklama


otel
 
* Otellerimizin şartlar doğrultusunda değişebileceğini belirtelim. 

 

 

Yemek

yemek

Vize

vize

Deneyimler

 

#BaşkaTürlüMacera deneyim odaklı seyahatler düzenler. #BaşkaTürlüJaponya'da bizi bekleyen deneyimlere bir bakalım;

 

deneyim

Ücret

 

ucret

 

 

taksit

btm ltd tursab logo

Kaydol

Bu geziye katılmak için lütfen aşağıdaki formdan bilgilerinizi giriniz. Gezi kontenjanı 3 kişi bu yüzden ilk 3 kişi geziyi satın aldıktan sonra gezi kayıtlarını kapatıyoruz.

 
btm ltd tursab logo

Hatırlatmalar

 
hatırlatma

İptal ve İade

 

İptal ve İadeler konusunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne bağlı bir şekilde hazırlanan Satış Sözleşmesine uymakla yükümlüyüz.

 

Bize yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirsiniz.

 

1. Seyahatin başlamasından en az 30 gün önce yapılan iptal bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödemiş olduğunuz bedeli size 14 gün içerisinde iade ediyoruz.

 

2. Seyahatin başlangıcına 30 günden az kalan iptal taleplerini maalesef kabul edemiyoruz. Böyle bir durumda tur bedelinin tamamını sizden alıyoruz ancak elinizde olmayan sebeplerden (bunlara mücbir sebepler deniliyor) dolayı seyahati iptal etmek durumunda kaldıysanız, yapmış olduğunuz ödemenin iadesi için adınıza yaptırdığımız Güvence Paketi'ne başvurup sigorta aracılığıyla iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Sigorta şirketi başvurunuzu inceleyecek ve size bu konuda geri dönüş yapacaktır.

 

Size göndereceğimiz satış sözleşmesinde bu konular hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.