#BaşkaTürlüKaradeniz

Neler Yapacağız?

gun1Kapak

Dedik ki bizce dünyada eşi benzeri olmayan yaylalara çıkalım, damak çatlatan özel lezzetleri tadalım, gidelim kendimizi doğanın kollarına bırakalım, adını da #BaşkaTürlüKaradeniz koyalım.


1. gün: İstanbul'dan Trabzon'a uçuş, Çamlıhemşin, Avusor Buzul Gölü, Huser Yaylası

 

İstanbul'dan sabah erken saatlerde kalkacak uçağımız yaklaşık 1 saat 40 dakikalık bir uçuş sonrası Trabzon'a inecek ve Karadeniz maceramız Rize'ye doğru ilerleyerek başlayacak. İlk durağımız Çamlıhemşin'deki otelimiz olacak. Otel deyip geçmeyin; tüm odaları bize ait olacak Puli Mini oteli aslında Çamlıhemşin'de, Fırtına deresi kenarında bulunan 80 yıllık eski bir konak. Hikayesi sevgili Uğur Biryol'un Gurbet Pastası kitabına ve sonrasında çekilen belgeseline bile konu olmuş. Kısa bir dinlenmeden sonra Karadeniz lezzetleriyle tanışmak için sürpriz bir lezzet noktamız var. Yemek sonrası yaylalalara çıkan toprak yollarda aracımızla yol aldıktan sonra 1.5 saatlik yürüyüş bekliyor bizi. Bu yürüyüşün ödülü ise Avusor Yaylası Buzul Gölü'nün serin suları olacak. 2900 metre yükseklikte yer alan bir buzul gölünde yüzmek seyahatin unutulmaz deneyimlerinden biri olacak.

 

Sonrasında da Karadeniz yaylalarında en sevdiğimiz şeyi yapmaya gideceğiz; gün batımında bulut denizini izlemeye, Huser yaylası bizi bekler. Akşam yemeğimizi otelde yiyeceğiz. Bize özel hazırlanan bir menü eşliğinde Karadeniz lezzetleri ve elbette canlı Karadeniz müziklerine doyma zamanı.

 

2. gün: Konaklar Mahallesi, Kendini Koruyan Mahalle, Sal Yaylası, Pokut Yaylası

 

kapakGun2

 

Fırtına deresi kenarında ev reçelleriyle bezeli sabah kahvaltısındaki geyiği şimdiden açıklıyoruz; ''temiz hava bol olunca insan uykusunu alıyor''. Neyse ki geyiği uzatmayacağız çünkü bugün yolumuz uzun. Güne Konaklar Mahallesi ile başlayacağız.

 

Hemşinliler geçen yüzyılın başında Rusya ve Polonya gibi ülkelere gidip pastacılık ve fırıncılık gibi meslekleri öğrenmiş, uzun yıllar süresince kazandıkları parayla da çalıştıkları ülkelerdeki konakların benzerlerini doğdukları topraklara yaptırmaya karar vermişler. Çok sayıda ailenin hep birlikte yaşadığı bu görkemli konaklar bölgenin müthiş doğası ile birleşince oldukça güzel görüntüler veriyorlar. 

 

Konaklara saygı duruşunun ardından biraz adrenaline gelecek sıra. Fırtına Deresi üzerinde yıllara meydan okuyan taş köprülerin hemen yanında zipline yapacağız. Ama bu kadar adrenalin elbette yeterli değil, o yüzden seyahatin en sevdiğimiz detaylarından birine; öğle yemeği için teleferikle Kendini Koruyan Mahalle'ye yolculuk var sırada. Şimdiden söyleyelim bu teleferik yolculuğu ömrünüzün en güzel deneyimlerinden biri olacak. 

 

 

Adrenalin elbette acıktıracak, o yüzden sıradaki durağımız Sal yaylası; ''ineklere fısıldayan adam'' Kadir abi bizi Sal Yaylası'nda bekliyor olacak. Kadir abinin dillere destan sucuk-ekmek lezzetini yerli ırk, serbest gezen ineklerinden aldığı bol yağlı süt ile yine kendi yaptığı sütlaçları takip edecek. Sütlaç sonrasında sevgili Erdem Akın'ın ''Hemşin Yaylaları'' şarkısı eşliğinde 30 dakikalık bir orman yürüyüşüne çıkacağız ve bu yürüyüşün sonunda bu geceki evimiz Pokut Yaylası'na ulaşacağız. Günün geri kalanı bol fotoğraf, keyifli bir akşam yemeği ve güzel bir uykuya gebe. Bizce tüm Karadeniz yaylalarındaki en tatlı yaylı evinde, Plato'da Mola'da geçireceğiz geceyi.

 

 

3. gün: Palovit Şelalesi, Gito Yaylası, Badara Yaylası, Zilkale

 

gun3Kapak

 

Bugünkü kahvaltı sıradan bir masa değil. Plato'da Mola yalnızca konaklaması ile değil yemekleri ile de çok özel bir yer. Vedat Milor Karadeniz'de en beğendiği muhlamayı Plato'da Mola'da yediğini hep söylüyor. Madem bu seyahatin adı #BaşkaTürlüKaradeniz, ekip pek de bilinmeyen bir yol üzerinden dağı aşacak ve kendini Palovit Şelalesi'nde bulacak. Öğle yemeği sonrası durağımız ise şu fani dünyadaki en güzel yerlerden biri olan Gito Yaylası. Yemeğin üzerine dağları izlerken içtiğimiz kahve en keyifli kahvelerden.

 

Gito Yaylasına geldiğinizde Badara Yaylasına da uğramadan edemezdik. Çünkü her yaylanın kendine has bir manzarası var Karadeniz'de. Game of Thrones'dan fırlamış olduğunu düşüneceğiniz Zilkale'yi de gördükten sonra son yemeğimiz için soluğu Rize'nin meşhur lokantası Liman'da  alacağız. Yine deneyime dönüşen bir öğün daha. Vedat Milor'un öve öve bitiremediği ve Başka Türlü Macera'nın da krallar gibi ağırlandığı bir lokanta burası. Kavurması ile meşhur ama diğer yemekleri de seyahatte yediğimiz yemekler içierisinde zirveye oturacak cinsten.

 

Bizi eve götürecek İstanbul uçağında bu seyahatteki en #BaşkaTürlü şeyin ne olduğunu tartışabiliriz bol bol, zira ödüle aday çok :)

 

 

 

 

btm ltd tursab logo

Uçuşlar

#BaşkaTürlüKaradeniz'in uçuş detayları tam da aşağıdaki gibi. Uçuşlarımızın Türk Hava Yolları markası Anadolu Jet ile Sabiha Gökçen Havalimanından olacağını hatırlatalım.

karadenizEylulUcus

 

Rotamız

Trabzon'a inip Haremtepe Köyü ve Çayeli Lale Lokantası'nda açılışı yaptıktan sonraki yayla rotamız aşağıdaki gibi olacak.

 

yaylaRotasi  

Program

karadenizEylulProgram

 
*Program şartlar doğrultusunda değişebilir. 

 

Konaklama

 

karadenizKonaklama

 

*Şartlar doğrultusunda oteller değişebilir ancak standartları değişmez. Planlanan konaklama 1 odada 2 kişi kalacak şekildedir.

Yemek

karadenizYemek

 
 

Ücret

karadenizHaziranUcret karadenizEylulOdemePlani

taksit


btm ltd tursab logo

Deneyimler

karadenizDeneyimler

Hazırlıklar

karadenizHazirliklar

Kaydol

Bu geziye sadece 12 kişi ile gidiyoruz. Bu yüzden ilk 12 kişi geziyi satın aldıktan sonra gezi kayıtlarını kapatıyoruz. Seyahate kayıt olmak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.Soruların veya satın alma seçenekleri için bizi arayabilir ya da bize WhatsApp üzerinden yazabilirsin.

Tel: 0212 251 9447
WhatsApp: 0533 264 3489
 
 

İptal ve iade

İptal ve İadeler konusunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne bağlı bir şekilde hazırlanan Satış Sözleşmesine uymakla yükümlüyüz.
 

Bize yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirsiniz.

 

1. Seyahatin başlamasından en az 30 gün önce yapılan iptal bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödemiş olduğunuz bedeli size 14 gün içerisinde iade ediyoruz.

 

2. Seyahatin başlangıcına 30 günden az kalan iptal taleplerini maalesef kabul edemiyoruz. Böyle bir durumda tur bedelinin tamamını sizden alıyoruz ancak elinizde olmayan sebeplerden (bunlara mücbir sebepler deniliyor) dolayı seyahati iptal etmek durumunda kaldıysanız, yapmış olduğunuz ödemenin iadesi için adınıza yaptırdığımız Güvence Paketi'ne başvurup sigorta aracılığıyla iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Sigorta şirketi başvurunuzu inceleyecek ve size bu konuda geri dönüş yapacaktır.

 

Size göndereceğimiz satış sözleşmesinde bu konular hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.